Title

Haberler

ÜRETEN BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ
  • 28/03/2024

ÜRETEN BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ

İYİ Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar, Akşehir Belediyesi’ni üreten belediyecilikle tanıştıracakları ifade etti.

Afşar; “Belediyemiz bünyesinde kuracağımız Asfalt Şantiyesi, Ziraat A.Ş. ve Şehircilik A.Ş. ile Üreten Belediye olacağız. Yapılan üretimlerle birlikte belediyemize maddi kaynak sağlarken; yeni istihdam alanları da oluşturacağız.

Böylece, kullanacağımız yol malzemelerini Asfalt Şantiyemizde kendimiz üreteceğiz ve dışarıya da satış gerçekleştireceğiz.

Ziraat A.Ş. bünyesinde ise tohum, fide, fidan, kesme çiçek, bahçe ve saksı süs bitkilerini de belediye bünyesinde üretilerek, satışından gelir sağlayacağız.

Bununla birlikte, yol yapım malzemeleri, üst yapı ve çevre düzeni gibi birçok malzemenin üretileceği, aynı zamanda ahşap park – bahçe ürünlerinin yanı sıra karla mücadelede kullanılan ve asfalt zeminlere zarar vermeyen kar ve buz çözücü solüsyon üretimini de Şehircilik A.Ş. bünyesinde gerçekleştireceğiz.

Gelir kaynağı sıkıntısı yaşayan belediyemizin; ihtiyaç olan ürünlerini karşılarken, satış yaparak belediyemize gelir sağlayacağız. İlk etapta gerçekleştireceğimiz bu üretimlerin ardından, yeni üretimler de yaparak Akşehir Belediyesi’ne kalıcı kaynak sağlamış olacağız.” dedi.