Title

Haberler

İSMAİL AFŞAR BAŞKANLIK MAAŞINI ÖĞRENCİLERE ADAYACAK!
  • 23/03/2024

İSMAİL AFŞAR BAŞKANLIK MAAŞINI ÖĞRENCİLERE ADAYACAK!

İyi Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar: “Halkımız teveccüh gösterir ve görevi bize teslim ederse, Başkanlık maaşı ile bir fon oluşturacağız ve ilkokuldan üniversiteye kadar kademeli olarak öğrencilerimize burs vereceğiz”

Kendisinin ve ailesinin aldığı eğitimle ilgili haberimizi daha önce siz okuyucularımızla paylaşmıştık. Aile olarak aldıkları üst düzey eğitimle gündeme gelen Afşar’ın, Akşehir’deki öğrencilerin eğitimiyle ilgili yönlendirme yapması beklenirken; en büyük hamleyi Başkanlık maaşını öğrencilere burs vermek olarak açıklaması büyük takdir topladı.

Çocuklara ve gençlere yönelik eğitim, spor, kişisel gelişim ve eğlence gibi konularda büyük projeler hazırlayarak bu konunun önemine vurgu yapan Başkan Adayı Afşar; “Çocuklarımızın ve gençlerimizin fırsat eşitliğinden yararlanması, eğitimleri konusunda engellerin ortadan kaldırılması ve geleceğimizi emanet edeceğimiz geleceğe güvenle bakan nesiller yetiştirebilmek için birçok proje hazırladık. Şehirleri imar edebilirsiniz ancak ülkesine layık nesiller yetiştiremezseniz yaptığınız hiçbir icraatın önemi kalmaz.

Evlatlarımızla aramızdaki kuşak farkı, onları anlamamıza ve beklentilerine cevap vermemize engel değildir. Yetiştiğimiz dönem aynı olmadığı gibi, yaşam şartlarımız da aynı değildir. Bunun farkına vararak gençlerimizin beklentilerine olması gerektiği gibi cevap vermek zorundayız.

30 yıldır hizmetinde bulunduğum devletime, yüksek potansiyele sahip olduğu halde kabuğunu kıramamış Akşehir’de, Belediye Başkanı olarak, hizmet verebilmek için bu göreve talip oldum. Biz, kendisini ülkesine adamış beklentisi olmayan hizmet insanıyız. Evlatlarımızı da bu görüş ve inançla yetiştirdik. İstiyoruz ki, Akşehirli evlatlarımız da ülkesine, milletine ve bizi biz yapan değer yargılarına bağlı bireyler olarak yetişsin. Bu uğurda elimizden gelenin fazlasını yapacağız.

Bu minvalde, halkımız teveccüh gösterir de bu görevi bize teslim ederse, Belediye Başkanlığı maaşımız ile bir fon oluşturarak direkt ilkokuldan üniversiteye kadar her eğitim kademesinden öğrencilerimize burs vereceğiz. Evlatlarımızın eğitim vizyonunu artırmak, hayalleri ve hedeflerini daha yükseklere taşımalarını sağlamak için her türlü çalışmayı yapacağız” dedi.