Title

Haberler

İSMAİL AFŞAR AKM’YE SIĞMADI
  • 17/02/2024

İSMAİL AFŞAR AKM’YE SIĞMADI

İYİ Parti Akşehir’in aday tanıtım ve proje lansman toplantısı Akşehir Kültür Merkezi’nde bugün saat 14.00’te gerçekleştirildi. Kendisini izlemeye gelenlere projelerinden yalnızca 42’sini ve 100 Günlük Acil Eylem Planının bir kısmını anlattı.

Akşehir Kültür Merkezinde gerçekleşen aday tanıtım ve proje lansmanına; İYİ Parti Konya İl Yönetim Kurulu ve Akşehir İlçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle çok sayıda partililer ve davetliler katıldı.

Siyaseti; rakiplerini karalamadan bir bayrak yarışı olarak gören, halka hizmeti hakka hizmeti şiar edinen bir siyasi kültürden geldiğini söyleyen İYİ Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar;

“Köklü bir tarihe ve kültüre, eşsiz doğal güzelliklere, verimli topraklara sahip, ülkemizin en güzide şehirlerinden olan Akşehir’imizde siz değerli hemşerilerime hizmet etmek için Belediye Başkanlığı görevine talip oldum. Konumu gereği çok önemli bir güzergahta olan şehrimiz, işlenmeye hazır bir cevher gibi, kalkınarak atağa geçeceği günleri beklemektedir. Yıllarca, bulunduğum görevler vesilesi ile edindiğim tecrübe, birikim ve gözlemlerimi Akşehir’de uygulayabilmenin hayalini kurdum. Bu göreve talip olmadan önce; ekibimizle birlikte tarım, sanayi, turizm, eğitim, spor ve şehirleşme konularında şehrimizin noksanlıklarını ve yapılması gerekenleri tespit ettik ve çözüm yollarını hazırladık. Çalışmalarımız neticesinde şehrimizi her alanda yükseklere taşıyacak makul, mantıklı ve mali kaynağı planlanmış projelerimizi hazırladık. Vereceğiniz güç ve destekle projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz.

Akşehir’i ilk kez 3 K Belediyeciliği ile tanıştıracağız. Kurumsal Belediyecilik, Katılımcı Belediyecilik ve Kalkınmacı Belediyecilik ve bu sayede insanları mutlu, geleceğe güvenle bakan bir Akşehir’i birlikte tesis edeceğiz. Kabuğunu kırmış, göç vermeyen, istihdam sorunu azalmış, kalkınmış bir Akşehir, güzel ülkemize çok yakışacak! Milli ve manevi değerlerimizi en üst seviyede tutmak suretiyle; hiçbir farklılık gözetmeksizin tüm hemşerilerimize eşit hizmet ve adil bir yönetim için tüm gücümüzle çalışacağız. Çıktığımız bu yolda bizimle birlikte yürüyen yol arkadaşlarıma, İlçe Teşkilatımıza, Kadın ve Gençlik Kollarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Pandemi ve Ukrayna-Rusya savaşı, kamunun kalkınma hamlelerinde olması gerçeğini bir kez daha ortaya koymuştur. Biz de Akşehir belediyesi olarak başta bütçe disiplini sağlayarak, şehrimizdeki meslek örgütleri ve üreticilerimizin de katılımıyla geniş tabanlı bir kooperatifleşme ve şirketleşmeye giderek Akşehir’imizin kalkınmasında öncü bir rol oynayacağız. Şehrimizi farklı bir belediyecilik anlayışı ile tanıştıracağız. İyi bir eğitim almış, 30 yıldır Ankara bürokrasisinde önemli görevler ifa etmiş bir evladınız olarak, Akşehir’imizin menfaati için “haddini aşan” “üzerine vazife olmayan işleri yapan”, kararlı, tuttuğunu koparan bir belediye başkanı olacağıma söz veriyorum.”

İYİ Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar açılış konuşmasının ardından projelerin hepsini değil bir kısmını oluşturan 42’sini kaonu başlıkları altında şöyle açıkladı:

5 YILDA 5000 İSTİHDAM

Gelişen ve kalkınan bir Akşehir için vatandaşlarımıza istihdam sağlamak en büyük önceliğimiz olacaktır. Ulusal ve uluslararası yatırımcılarımızı şehrimize kazandırarak Akşehirimiz'i daha güzel yarınlara taşıyacağız. 5 yılda 5000 kişilik istihdam hedefimiz için gerekli olan girişimlere hemen başlayacağız.

AKŞEHİRİMİZİ TARIM YATIRIMLARIYLA TÜRKİYE’NİN GÖZDESİ YAPACAĞIZ

“En önemli geçim kaynağı tarım olan şehrimizde çiftçinin sorunlarını çözmek, bu şehre yapılacak en büyük hizmetlerden biridir. Bu yola çıkmadan önce çiftçimizin tüm sorunlarını tespit ettik ve çözüm yolları aradık. Huzurlarınıza dersine iyi çalışmış, kendisi de çiftçi olan bir belediye başkan adayı olarak çıktım. Çiftçimizin tüm sorunlarını çözecek konuları projelendirdik.

Belediyemiz bünyesinde kuracağımız Kırsal Kalkınma Müdürlüğünde görevlendireceğimiz ziraat mühendisleri, veteriner hekimler, inşaat mühendisi, mimarlar ve diğer teknik ekipler sayesinde çiftçimize hizmet vereceğiz, projelerinin hazırlanması ve takibinde yardımcı olacağız.

Tarım projelerimizin temelini profesyonel kooperatifleşme ve sözleşmeli üretim oluşturmaktadır.

Kooperatiflerin elektriğinden; tohum, fidan, fide, gübre, mazot, ziraii ilaca kadar tüm girdileri isteyen kooperatif üyelerimize biz temin ederek alacağımız ürün bedelinden mahsuplaşacağız.

Bu minvalde kiraz, çilek, vişne, elma ve erik gibi ürünlerimizin değerinin altında satılması gibi sorunları Akşehir Belediyesi olarak, ziraat odası ve ticaret borsasının da iştiraki ile Profesyonel Kooperatifleşme ve Bölgesel Meyve Borsası kurarak çözeceğiz.

Bunun da ötesinde, meyvecilikte çitçimizin daha fazla para kazanabilmesi için kamu - özel sektör işbirliği modeliyle Kiraz Boylama-Paketleme-Şoklama Tesisleri ile birlikte Modern Soğuk Hava Depoları kuracağız.

İlçemizdeki sebze üretimi yapan çiftçimizin daha fazla para kazabilmesi için Bölgesel Sebze Borsası kuracağız, ürünlerimizin doğrudan Antalya, İstanbul gibi büyük şehirlerdeki hallerde pazarlanabilmesi için dükkanlar işleteceğiz. Hububat ziraati yapan çiftçimize ise Lisanslı Depoculuk yatırımlarıyla çiftçimizin tüm sorunlarına cevap vermiş olacağız.

Çiftçimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek tarım borsalarında Ücretsiz Kantar Hizmetleri ve Mobil Toprak Analiz Laboratuvarını da hizmetinize sunacağız. Bu konularda gereken projelendirme işlerimizi tamamladık. Allah’ın izniyle görevi teslim aldığımızda ivedilikle çalışmalarımıza başlayacağız.”

YENİ İŞ MERKEZİ ve REKREASYON ALANI İLE AKŞEHİR SESSİZLİĞİNİ BOZACAK!

Şehir Merkezinde yıkılan İsmet İnönü Endüstri Meslek Lisesi Arsasına, şehrin işyeri ihtiyacını karşılamak, halkımızın eğlenceli vakit geçirebileceği modern alanlar oluşturabilmek ve en önemlisi de gün batımından sonra sessizliğe bürünen şehrimizin canlı kalmasını sağlamak amacıyla Yeni İş Merkezi ve Rekreasyon Alanı yapacağız.

BÖLGEDE İLK OLACAK OLAN, AKŞEHİR BELEDİYESİ TRAVMATOLOJİ VE ACİL CERRAHİ HASTANESİNİ AÇACAĞIZ

Ülkemizin en önemli karayollarından biri olan D-300 karayolu üzerinde öncelikli olarak acil yardım ve travmatoloji ihtiyacını karşılayan, çevre illere sevki gerektirmeyecek Travmatoloji ve Acil Cerrahi Hastanesini Kamu-Özel Sektör İşbirliği yöntemiyle biz kuracağız. Hastanemiz tam teşekküllü olarak tüm bölgeye hizmet verecektir.

NASREDDİN HOCA EĞİTİM VE BİLİM KÖYLERİ İLE EĞİTİMDE DE BİR MARKA OLACAĞIZ

Eğitimde çok üst seviyede olan şehrimizi bu alanda daha da geliştirmek ve marka haline getirmek en önemli görevlerimizdendir. Kuracağımız Nasreddin Hoca Eğitim ve Bilim Köylerinde ilgi ve yeteneğine göre tüm öğrencilerimizin faydalanabileceği eğitim programları yer alacak.

“GÜLMECENİN BAŞKENTİNDE EXPO AKŞEHİR” İLE BİZİ DÜNYA TANIYACAK

Akşehir’i gerçek anlamda dünyaya tanıtacak, dünyanın en önemli turizm ve tanıtım fuarı olan EXPO AKŞEHİR projemizi gerçekleştireceğiz.

Gülmecenin başkenti Akşehir’de “Güldüşün” temasıyla gerçekleştireceğimiz EXPO AKŞEHİR projesi, şehrimizi sadece turizmdeki değil tarım ve ticaretteki potansiyelini de arttırarak tanıtacaktır.

İPEK YOLU TİCARET MERKEZİ

Günde on binlerce araç trafiği olan D-300 karayolundan şehrimiz ekonomisinin pay alabilmesi için İpek Yolu Ticaret Merkezi’ni yapacağız.

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE 5 YILDA 500 SOSYAL KONUT

Deprem bölgesi olan şehrimizde deprem risklerini azaltmak ve ekonomik ömrünü tamamlamış binaların can ve mal kaybına sebebiyet vermesini engellemek amacıyla kentsel dönüşüm projesi gerçekleştireceğiz. Kentsel Dönüşüm Projesi nedeniyle ortaya çıkacak geçici konut ihtiyacını karşılayacak aynı zamanda dar gelirli vatandaşlarımız için uygun bedeller ile kira ve satış olanağı tanıyacak 500 Sosyal Konutu şehrimize kazandıracağız.

YENİ NASREDDİN HOCA STADYUMU VE SPOR TESİSLERİ

Modern yapısıyla sporcularımızın ve taraftarlarımızın hizmetine sunacağımız; her yaştan vatandaşımızın birçok branşta spor yapabileceği ve güzel vakit geçireceği Nasreddin Hoca Stadyumu ve Spor Tesislerini Biz yapacağız.

Akşehirsporumuzu her açıdan destekleyeceğiz. Sürekli bir gelir imkanı oluşturacağız.

AKŞEHİR BELEDİYESİ CEP OTOGARI VE TURİZM TESİSİ

D-300 Karayolu üzerinde vatandaşlarımızın rahat ulaşım sağlayabileceği aynı zamanda Turistik Tesis niteliğinde, şehirlerarası yolcu otobüslerinin yolcu indirip bindirmesine olanak sağlayacak, yöresel ürünlerimizin satış ve pazarlamasının yapılacağı ve elektrikli araçlar için şarj istasyonlarının bulunduğu Cep Otogarı ve Turizm Tesisini inşa edeceğiz.

AFET EYLEM PLANLARI İLE OLASI DEPREMLERE HAZIR OLACAĞIZ

Bölgemizin bir gerçeği olan depreme ve iklim değişikliği nedeniyle oluşabilecek afetlere karşı oluşturacağımız afet eylem planları kapsamında; içerisinde 15 bin çadır, mobil baz istasyonları, telsizler, acil tıbbi müdahale ekipmanları, acil temel ihtiyaçlar ve tüm gereksinimlerin bulunduğu afet depolarını inşa edeceğiz.

AKŞEHİR HER YÖNÜYLE PRESTİJ CADDELERE KAVUŞACAK

İstasyon Caddesi, 24 Ağustos Caddesi, Gazi Caddesi, Mustafa Kemal Paşa Caddesi ve Cumhuriyet Caddesinde; Bina Cephe İyileştirilmesi, Yol ve Kaldırım Düzenlemeleri, Peyzaj Uygulamalarını yeniden yaparak bu caddelerimizi prestij caddeler haline getireceğiz. Ayrıca Mustafa Kemal Paşa Caddesi’ni, alternatif Afyonkarahisar – Antalya bağlantı yolu haline getireceğiz.

HIDIRLIK TURİZM TESİS VE REKREASYON ALANLARINI BİZ OLUŞTURACAĞIZ

İmar planımızda yer alan Hıdırlık Dağ Otelini de kapsayan Turizm Tesis Alanında çalışmalar yaparak; bölgeye Otel ve Sağlık Turizm Tesislerinin kazandırılmasını sağlayacağız.

Ayrıca Sultandağları eteğinde bulunan Tekke, Cankurtaran ve Çimendere gibi mahallelerimizi de Turizm Teşvik Alanı haline getireceğiz.

AKŞEHİR BİLİM MERKEZİ’Nİ ŞEHRİMİZE KAZANDIRACAĞIZ

Konya’daki gibi TÜBİTAK işbirliği ile Akşehir Bilim Merkezi Projemizi bilim ve teknolojiye olan ilgiyi arttırmak için hazırladık.

5 MEGAWATT GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİNİ ŞEHRİMİZE KAZANDIRACAĞIZ

Şehrimize kazandıracağımız 5 Megawatt güneş enerjisi santrali ile belediyemizin tüm enerji giderlerini karşıladığımız gibi belediyemize de yeni bir maddi kaynak alanı oluşturmuş olacağız. Bu projeyi Avrupa Birliği ve Dünya Bankası gibi uluslararası fonlarla yapacağız.

NASREDDİN HOCA TÜRBESİ VE D-300 KARAYOLU BAĞLANTI YOLUNU AÇACAĞIZ

D-300 karayolundan geçen araçların Nasreddin Hoca Türbesine ziyaretlerini arttırmak için; D-300 Karayolu ile Nasreddin Hoca Türbesi bağlantı yolunu yapacağız. Şehrimizde Turizm canlılığı ile birlikte esnafımız için de ekonomik getiri sağlayacağız.

ŞEHRİMİZE YAKIŞIR MODERN BELEDİYE HİZMET BİNASI

Vatandaşlarımıza tek noktadan ve daha iyi hizmet verebilmek için şehrimize yakışır bir belediye hizmet binası yapımına ivedilikle başlayacağız…

UYGULAMALI ÖZEL MESLEK LİSESİNİ AÇACAĞIZ

İş garantili meslek gruplarında kalifiye usta yetiştirmek ve sanayinin ara eleman sıkıntısını ortadan kaldırmaya yönelik olarak Kamu destekli Akşehir Uygulamalı Özel Meslek Lisesi açacağız.

İŞGEM PROJESİ İLE İŞSİZ GENÇLERİMİZE KENDİ İŞ YERİNİ KURMA İMKANI

İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesini temelini Dünya Bankası ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Fonu gibi mali kaynaklar oluşturmaktadır.

Bu sayede kuracağımız İŞGEM işyerlerinde belirli mesleki yeterliliği olan gençlere, teknolojik bilişim alt yapısı kurulmuş ücretsiz işyeri ve başlangıçta kullanılabilecekleri bir işletme sermayesi, ulaştırma, reklam ve pazarlama destekleri vereceğiz.

ETNOSPOR KOMPLEKSİ

Spor alanında geleneksel kültürlerin devamlılığı esasıyla ETNOSPOR Tesisi kuracağız.

HAYVAN PAZARI VE ET ENTEGRE TESİSİ

D-300 Karayolu üzerine Yeni Hayvan Pazarı ve Et Entegre Tesisi yapacağız. Mevcut hayvan pazarını da Damızlık Büyükbaş ve Küçükbaş hayvan üretim çiftliği olarak şehrimize kazandıracağız.

SANAYİ BAĞLANTI YOLUNU GÜÇLENDİRECEĞİZ

Akşehir Sanayisi ile D-300 Karayolu bağlantısını güçlendireceğiz. D-300’e cepheli şahıs mülkiyetlerinde küçük sanayi sitesi yapımını alt yapı ihtiyaçlarını acilen sağlayarak teşvik edeceğiz.

Ayrıca kamyon garajı ve itfaiyeyi farklı bir yere taşıyarak mevcut sanayimizi genişleteceğiz.

Yapacağımız bu işyerlerimizi öncelikle esnaf ve dükkanı olmayanlara vereceğiz.

YENİ KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ ÜRETİCİLER SANAYİ SİTELERİ VE GALERİCİLER SİTESİ

D-300 Karayolu üzerinde; ilçemizde şu an Tisan’da faaliyette bulunan orta ölçekli imalatçılarımızla birlikte galericilerimizi de kapsayacak 2 etaplı bir proje hazırladık.

18. MADDE MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİ

İmar kanununun 18. Maddesi kapsamında ada düzenlemesi nedeniyle sorun yaşayan vatandaşlarımızla çözüm yolunda beraberiz. Düzenlemeler için öncelikle 15. ve 16. Madde uygulamalarıyla çözüm sağlanmaya çalışacak, çözüm bulunamıyorsa 18. Madde uygulanacaktır.

Halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda 2018 yılında şehrimizde yapılan planlarda değişikliğe gidilecek, plan notlarına eklemeler yapılacak, imar planları ile köy yerleşik alanları genişletilecektir.

VE PANORAMA AKŞEHİR

Akşehirimizin zengin kültürel mirasını daha yakından tanıma ve tanıtma amacıyla kadim bir geçmişe sahip Akşehir tarihinin keşfedilmesine olanak sağlayacak Panorama Müzesi’ni ziyaretçilerimizin hizmetine sunacağız.

KATLI OTOPARK

Şehrin trafik ve otopark sorunlarına yönelik, yeni 500 araç kapasiteli Katlı Otopark projemizi hazırladık. İvedilikle inşasına başlayacağız. Meslek lisesi arsasına inşa edeceğimiz iş merkezindekiyle beraber toplam 1000 araçlık bir otopark oluşturacağız.

KURUMSAL VE YENİLİKÇİ BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI

Belediyeler Kurumsal ve sosyal devlet anlayışı içerisinde vatandaşına en hızlı ve en etkin çözümleri sunma noktasında farklı birimler kurmalıdır.

Bu Minvalde Belediyemiz bünyesinde;

Sağlık Müdürlüğü, Tarımsal Kalkınma Müdürlüğü, Spor Müdürlüğü, Kentsel Kalkınma Strateji Müdürlüğü, Dış Ticaret Danışma Birimi, Akşehir İş ve İstihdam Birimi ve Zabıta Trafik Birimi gibi şehrimizin ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına en hızlı çözüm oluşturacak yeni oluşumları kuracağız.

ASFALT ŞANTİYESİ

Akşehir Belediyesi ASFALT ŞANTİYESİ’ni yeniden biz kuracağız. Şehrimizde kilitli taş yerine her caddemize ve her sokağımıza 3 yıl içerisinde asfalt kaplamasını kendi ürettiğimiz asfalt ile yapacağız.

Tüm mahallerimizdeki yol, içme suyu, kanalizasyon sorunlarını ilk 3 yılda çözeceğiz. Mahallerimize kuracağımız asfalt, kum-çakıl, alt yapı malzeme işletmeleri ve artıracağımız makine parkı sayesinde alt yapı sorununu halledip doğalgaz bağlanmasını sağlayacağız

ŞEHİRCİLİK A.Ş. KURACAĞIZ

Yol yapım malzemeleri, üst yapı ve çevre düzeni gibi birçok malzemenin üretileceği; şehrimizin ihtiyacını karşılarken, satışı ile Belediyemize maddi kaynak sağlayacak aynı zamanda istihdam oluşturacak ŞEHİRCİLİK A.Ş.’yi Belediyemiz bünyesinde kuracağız.

Bu kuruluş ile alt yapı malzemesi, ahşap park-bahçe ürünlerinin yanı sıra karla mücadele kapsamında kullanılacak asfalt zeminlere zarar vermeyen kar, buz çözücü ve önleyici solüsyon üretimi de belediyemiz tarafından yapılacaktır.

ZİRAAT A.Ş. KURACAĞIZ

Tohum, fide, fidan, kesme çiçek, bahçe ve saksı süs bitkileri ile tıbbi ve aromatik bitkileri üretiminin yapıldığı; yine şehrimizin ihtiyaçlarını karşılarken, satışı ile belediyemize maddi kaynak sağlayacak ZİRAAT A.Ş.’yi Belediyemiz bünyesinde kuracağız.

Yine belediyemizin kuracağı LİDAŞ ile çiftçimizin hububat ve mısırını uygun şartlarda alıp kooperatif üyelerimizin yem ve un ihtiyacını karşılamak üzere imalathaneler açacağız.

MODERN EKMEK FABRİKASI

Gluten hassasiyeti olan vatandaşlarımızın da ihtiyaçlarına cevap verecek olan MODERN EKMEK FABRİKASI yapacağız.

HALK KÜTÜPHANESİ

Mevcut binası yıkılan İlçe Halk Kütüphanemizi eski yerinde modern bir yapıyla inşa edeceğiz.

MOBESE

Yeni kuracağımız MOBESE sistemi ile kentimizin 55 mahallesi de daha güvenli hale gelecek.

Aynı zamanda şehrimizin her noktasına hizmet verecek ÜCRETSİZ WİFİ internet bağlantısı sunacağız.

KAMP VE KARAVAN ALANLARI

Yerli ve yabancı pek çok konuğumuzu ağırlayacağımız KAMP VE KARAVAN ALANLARI oluşturacağız. Bu proje ile Akşehir’in tanıtımına katkı sağlarken, esnafımıza ekonomik getiri sağlayacağız.

TIR VE KAMYON PARKI PROJESİ

Şehrimizin ihtiyacı olan bu projeyi D-300 karayolu üzerinde yapmayı planladık. Hayata geçireceğimiz modern kamyon ve tır garajı kısa sürede hizmete girecek. Bundan sonra şehir merkezi ve mahalle aralarına park uygulaması son bulacak.

ANAOKULU PROJELERİ

Özel çocuklarımız için tüm gereksinimlerin mevcut olacağı 1 ADET ENGELSİZ ANAOKULU ile 5 ADET ANAOKULU’nu şehrimize kazandıracağız.

KIYMETLİLERİNİZ BİZE EMANET

Evde bakımı yapılmakta olan engelli ve yaşlı bireylerimiz, kendisine bakan aile bireyi tarafından Bakım Merkezimize bırakılarak günübirlik misafir edeceğiz.

Cadde, sokak, kaldırımlarımızı engelli vatandaşlarımızın rahatça kullanımları için düzenleyeceğiz, izli yolları artıracağız. Engelli derneklerimize maddi açıdan destek olacağız.

AKSİYON PARKI – ÇOCUK PARKLARI – MESİRE ALANLARI PROJELERİ

Akşehir’de gençlerimize yönelik olarak eksikliği yaşanan; kaykay ve paten kullanıcıları için özel piste sahip AKSİYON PARKLARI ve PAINTBALL ALANI inşa edeceğiz.

Şehrimizdeki mevcut tüm parkları daha güvenli ve zengin içerikli parklara dönüştüreceğiz. Yeni yapacağımız modern ve geniş park alanlarında çocuklarımız fiziksel gelişimlerinin yanı sıra eğlenceli vakit geçirecek.

Ailelerimizin birlikte hoş vakit geçireceği ve temiz hava alacağı sosyal donatılı 3 yeni mesire alanı oluşturacağız.

MAHALLELERİMİZE ÇOK AMAÇLI SALONLAR PROJESİ

Büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen yerleşim birimlerimizde muhtarlık uhdesinde hizmet verecek olan düğün, nişan, taziye evi, asker ve hac-umreciler için yemek ikramı hizmetlerinde kullanılacak çok amaçlı salonları inşa edeceğiz

MEVSİMLİK İŞÇİ KONAKLAMA ALANLARI

Tarım alanlarına yakın bölgelerde mevsimlik işçi çalıştırılan noktalarda İŞÇİ KONAKLAMA ALANLARI kuracağız.

ALT VE ÜST GEÇİT

Trafiğin yoğun olduğu mahallelerimizde D-300 ve D-695 Karayolları üzerinde; kazaları engellemek, can ve mal kayıplarının önüne geçebilmek için ALT GEÇİT ve ÜST GEÇİT yapımını sağlayacağız.

Akşehir Kültür Merkezinde düzenlenen aday tanıtımı ve proje Lansmanında Ülkemiz genelinde Belediye Başkan adayları arasında hiç görülmeyen Afşar’ın Akşehir’in acilen çözülmesi gereken sorunları için hazırladığı ilk 100 günlük acil eylem planları ise dikkat çekti.

İLK 100 GÜN ACİL EYLEM PLANIMIZ HAZIR

Başıboş sokak hayvanları sorununun vatandaşımızın güvenliğini önceleyerek hayvanların yaşama hakkına saygı duyarak çözeceğiz. Hastane ve Otogara 24 saat kesintisiz ulaşım hizmeti vereceğiz. OSB’nin kanalizasyon arıtma sorununu acilen çözülmesini sağlayacağız. Tüm su kanallarımızın ve derelerimizin acilen temizlenmesi ve ıslahını yapıp tarımsal sulamaya kazandıracağız. Sağlık ocağı olmayan köylere gezici sağlık hizmeti vereceğiz. Toplu ulaşım sorunu olan mahallelerimizde otobüs veya dolmuş hizmetleri vereceğiz, Pazar günü ulaşım hizmeti verilmeyen mahallelerde de ilave servisler ekleyeceğiz. Meslek Lisemizin ulaşım sorununu çözeceğiz. 5-10 Temmuz Nasreddin Hoca Şenliklerini Akşehirimize yakışır halde düzenleyeceğiz ve şehir dışından gelen satıcılara izin vermeyeceğiz. Her mahalleye bir belediye mahalle temsilcisi ataması yapılacak. Çiftçi mallarının korunması hizmetlerinin belediyemiz tarafından verilmesi. Her mahalle muhtarlığına belediye bütçesinden pay ayrılması. Düzensiz dökülen inşaat hafriyat malzemelerinin döküldüğü alanların temizlenmesi ve malzemenin geri dönüşüm ile yol yapım malzemesi olarak ekonomiye kazandırılması. Kapalı Pazar yerlerimizin temizlik, ısı yalıtım ve park yeri sorunlarını giderilmesi ve Sıra Yarenleri, Deve Boynu Yörük Şöleni, Turgutoğulları Toyga Alaş Şenliği gibi bölgemizdeki kültürel faaliyetlerimizin her açıdan desteklenmesi, şölen yerlerinin yollarının yapılmasını sağlayacağız.

Lansman tanıtımı sırasında kendisine yöneltilen Başkanlık odanızın kapısı halka açık olacak mı? Ve Akşehir Gölü sorularına İsmail Afşar şu cevapları verdi: Halk bana her türlü ulaşabilecek, çünkü halk benim ayağıma değil ben halkımızın ayağına gideceğim. Meclis toplantılarımızı her ay başka bir mahallemizde yapacağız. Takdir edersiniz ki Nisan ayı Meclis toplantımızı Belediyemizde, 2024 Mayıs ayı toplantımızı da Dogrugöz mahallemizde yapacağız. Makam odamda iki yazı bulunacak. Bunlardan biri, “Kul Hakkı Yeme” diğeri ise “Akşehir Gölü İçin Bugün Ne Yaptın” diye açıklayınca salondan kuvvetli bir alkış yükseldi. Ayrıca GES projesi ile ilgili de “Şehit ve Gazi yakınlarımız ile birlikte ihtiyaç sahiplerinin elektrik ihtiyaçlarını yapacağımız santralden karşılayacağız.”

Başkan adayı Afşar; Aileyi yönetmek ile şehirleri yönetmek arasında çokta fark olmadığını çünkü belediye başkanları yönettikleri şehirde yaşayan vatandaşlarını ailesi olarak görmek zorundadırlar ifadelerini de sözlerine ekledi. İYİ Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar, kendisine yöneltilen kırsal mahallerle ilgili bir başka soruda ise, Büyükşehir Yasası ile Akşehir’e bağlanan mahalle sayısının 35 değil 34 olduğuna vurgu yaparak göndermede bulundu.

Lansmana başlamadan önce Cumhuriyet Meydanı’ndan yürüyerek gelen Afşar, esnafı selamlayarak AKM’ye ulaştı. Konuşmasının sonunda; Eşi ve iki çocuğunu, annesini sahneye davet ederek Aile resmi veren İsmail Afşar kendisini izlemeye gelen herkese teşekkür etti.

Kaynak: Pervasız

Peojelerin Tamamını İncelemek İçin Tıklayınız