Title

Haberler

BOĞAZİÇİLİ AFŞAR BU AVANTAJINI ÇOK İYİ KULLANIYOR
  • 04/03/2024

BOĞAZİÇİLİ AFŞAR BU AVANTAJINI ÇOK İYİ KULLANIYOR

İYİ Parti Akşehir Belediye Başkan adayı İsmail Afşar, sahada rakiplerinden daha farklı bir seçim çalışması yürütüyor

İYİ Parti’nin Boğaziçili Başkan Adayı İsmail Afşar, adaylığı açıklandığı günden bugüne Akşehir’in esnaf, sivil toplum kuruluşları ve mahallelerine en az 3’er kez ziyaretlerde bulundu.

Bir günde en az üç kırsal mahalle ziyareti yapan Afşar aynı zamanda esnaf, genç ve kadın buluşmalarını aralıksız sürdürüyor. Gençlerin ve kadınların istihdamına yönelik teşvikler için yeterince bilgi sahibi olmamalarına şaşırdığını söyleyen Afşar, bu konuda belediye bünyesinde bir bilgilendirme servisi oluşturacağını kendileriyle paylaşıyor.

Özellikle kadın girişimcilerin ekonomiye olan katkılarına değinerek, onları ihtiyaç duydukları temel konularda bilgilendiriyor, işlerinde yeni fırsatlar elde etmeleri için teşvik ediyor ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunacaklarının sözünü veriyor.

Öte yandan öncelikle gençleri dikkate alan ve onlara saygı gösteren bir anlayış tarzıyla yaklaşan Akşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar, gençlerin her platformda temsil edilebilmelerinin önünün açılmasını, onlara iş alanlarının oluşturulmasından geçtiğine dikkat çekiyor. Akşehir’in genç nüfus açısından şanssız bir konumda olduğunun altını çizen Afşar, elbirliğiyle bu duruma acilen bir çözüm bulacaklarının sinyalini veriyor.

Yaptığı tüm mahalle ziyaretlerinde halkla çok iyi bir uyum yakalayan Afşar, ezber bozan tarım projelerinin çiftçide ve kamuoyunda destek bulmasından oldukça memnun görünüyor. Arasta esnafı ile de bir araya gelen Afşar artık sorunları bir kenara bırakarak başkan seçilmesi durumunda hangi çözümleri uygulayacağını karşısındakilere anlatıyor.

Gençlerle kafelerde bir araya gelen İsmail Afşar, Akşehir’in Sosyal ve Kültürel Hayatı ile ilgili, neler yapılması gerektiğini onlarla istişare ediyor.