Title

Haberler

AMERİKA’DAN AKŞEHİRLİ GENÇLERE MESAJ VAR
  • 26/03/2024

AMERİKA’DAN AKŞEHİRLİ GENÇLERE MESAJ VAR

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar; "Akşehirli Gençlerin üst düzey eğitim almaları için, alanının en iyileriyle kariyer planlamaları yapmalarını istiyoruz. Gençlerimizin, hayalleri ve hedefleri her daim en yüksekte olmalıdır. Gençlerimize imkân bizden başarı kendilerinden" dedi

Ailesi ve kendisinin eğitim durumlarıyla dikkat çeken İsmail Afşar, aynı bakış açısıyla Akşehirli Gençlerin doğru yönlendirilmeleri konusunda alanının en iyileriyle çalışmalar yapacak.

Eğitim ve iş hayatı boyunca edindiği çevreler, Afşar’ın Belediye Başkan Adaylığına da yoğun destek veriyor. Bu bağlamda, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinde çift ana dal yaptıktan sonra ABD Florida Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayan ve uzun yıllardır Amerika’da IBM ve benzeri uluslararası şirketlerde Yazılım Mühendisliği ve İş Geliştirme Mühendisliği yapan, aynı zamanda Akşehir’in gelini olan Dilek Ülker Kökten, Akşehirli Gençlere yazılım alanında mentorluk yapmak istediğini bildirdi.

Afşar, konuyla ilgili olarak; “Akşehirli Gençlerin tamamı aynı zamanda benim de evladım ve de kardeşlerimdir. Hazırladığımız projeler içerisinde gençlere yönelik hizmetler de var ancak en önemlisi gençlerimizin, ilgi ve yeteneklerine göre en iyi eğitimi almalarıdır. Gençlerimizin birçoğu doğru yönlendirilmedikleri için istediği bölümü okuyamıyor ya da sadece üniversite okumak için puanının yettiği bölümleri tercih ettiklerinden mutlu bir eğitim hayatı yaşayamıyorlar.

Bu nedenle; şehrimizin kalkınması, ekonomisinin iyileştirilmesi, tarım, turizm, spor ve şehirleşme gibi alanlarda yapacağımız hamlelerle birlikte, gençlerimizin geleceğini de inşa etmek görevimizdir. Bu konuda alanının en iyileriyle temaslarımız sürüyor. Sevgili Dilek Ülker Ökten’e gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Sevgili Gençler, başarılı olmak ve ülkemize en iyi hizmeti sunabilmeniz için hedeflerinizi en yükseğe, zirveye taşımanız gerekiyor. Başarı size uzak değil, sadece özgüvenli olmalısınız. Bizler sizin için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Başarınız, sadece sizin başarınız olmakla kalmayacak, bu ülkenin bir değeri olacak. Sizin için henüz açıklamadığımız daha çok planlamalarımız var. Siz isteyin biz yapalım. Ülkemizin, şehrimizin hepinize ihtiyacı var” dedi.

Afşar, “Siyasi tarafların, diğer tüm adaylarına oy desteği için yayınladığı ezberletilmiş videolarının aksine, Akşehirli Gençlerin eğitim vizyonunu geliştirmek için uzman bir yazılım mühendisi ve hemşerimiz gönüllü mentorluk yapmak istediğini bana gönderdiği videoda, adayların nasıl bir Belediye Başkanlığı yapmak istedikleri konusundaki vizyonunu da açıkça ortaya koyuyor. Gençlerle buluşturmak için diğer tüm branşlarda alanının en iyileriyle temaslarımızı halen sürdürüyoruz” dedi.