Title

Haberler

AFŞAR: “TÜM AFETLERE HAZIR OLACAĞIZ”
  • 20/03/2024

AFŞAR: “TÜM AFETLERE HAZIR OLACAĞIZ”

Birinci derece deprem bölgesinde olan şehrimizi, afetlere hazır hale getireceğiz.

İYİ Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar; ekonomi, kalkınma, tarım, turizm, eğitim ve spor gibi alanların yanı sıra ülkemizin bir gerçeği olan deprem veya diğer doğal afetlere Akşehir’i hazır tutmak için de çalışmalar yapacak.

Yerel yönetim anlayışının, rutin belediyecilik hizmetlerinin çok üstünde olduğunu ve hizmette haddini aşacağını ifade eden Afşar; “Geçtiğimiz yıl, 11 ilimizi vuran büyük depremle ciğerimiz yandı, büyük can kayıpları yaşadık. Allah bir daha o günleri göstermesin diye dua ediyoruz ancak deprem, ülkemizin bir gerçeği. Afetler; olur mu, olmaz mı ya da ne zaman olur gibi konularda uzmanların tahminleri dışında belirsizliğini koruyan bir durumdur. Bu nedenle afetlere hazırlık önlemleri kapsamında, çeşitli bölgelerde afet depoları oluşturulmaya başlandı. Biz de şehrimize afet depoları kurarak, acil durumlarda hızlı ve etkili müdahale için gerekli olan malzemeleri hazır şekilde elimizde bulunduracağız.

Depolarda; ilk yardım malzemeleri, temel gıda ve su kaynakları, uygun giysi ve barınma malzemeleri gibi afet durumlarında ihtiyaç duyulabilecek ekipmanlar bulunacak. Ayrıca, iletişim araçları ve temel hijyen malzemeleri de depolarda yer alacak.

Bunlarla birlikte jeneratör ve mobil baz istasyonu gibi kaynaklarla enerji ve iletişim sorunları bertaraf edilecek.

Afet depolarında yer alacak çadırlar da, dışardan satın alma yoluyla değil Akşehirli hanımlara diktirilecek ve hanımlara da ekonomik getiri sağlanacaktır.

Afet depolarımızın hazırlanmasında AFAD ve KIZILAY gibi kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışacağız ve olası afetlere şehrimizi hazır edeceğiz.” dedi.

Toplumun afetlere karşı hazırlıklı olması, hızlı ve etkili bir müdahalenin sağlanması açısından büyük önem taşıyor. Afet depolarının oluşturulması ve toplumun bilinçlendirilmesi, bu doğrultuda atılan önemli adımlardan biri olarak dikkat çekiyor. Her yönüyle hizmette sınır tanımayan Afşar, vatandaşlardan takdir topluyor.