Title

Haberler

AFŞAR, SEÇİM MESAİSİNDE..
  • 18/01/2024

AFŞAR, SEÇİM MESAİSİNDE..

Akşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar, seçim çalışmalarına devam ediyor. Mahalle, Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Odaları ziyaretlerini sürdüren Afşar, planlamış olduğu projeleri anlatırken; istişarelerde bulunmayı da ihmal etmiyor.

Akşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar, seçim çalışmalarına devam ediyor.

Mahalle, Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Odaları ziyaretlerini sürdüren Afşar, planlamış olduğu projeleri anlatırken; istişarelerde bulunmayı da ihmal etmiyor.

Mahalle ziyaretlerini gerçekleştiren Afşar: “Biz siyaseti bir hizmet aracı olarak görüyoruz, sizler en uygun olana oy vereceksiniz, demokrasinin güzelliği budur. Ben de aynı zamanda bir çiftçiyim ve tarımda yaşanan sorunları, zorlukları en iyi şekilde bilenlerdenim. Bu sorunların aşılması noktasında büyük projelerimiz bulunmakta. Edindiğimiz tecrübelerimizi ve yaptığımız araştırmaları sizlerin en konforlu ve rahat şekilde tarım yapabilmeniz için, emeklerinizin zayi olmaması için kullanacağız. Tarımsal teknoloji artık Akşehir’de de kullanılmak zorundadır. ” dedi.

Afşar, Akşehir’in gün geçtikçe nüfus kaybettiğini ifade ederken, Akşehir Belediyesi’nin yönetim anlayışının değişmesi; Büyükşehir Yasası ile tüzel kişiliği kalkan mahallelerimiz için Belediyenin liyakatli ve ehil kişilerle sağlam bir yapılanma ile Akşehir’i büyütmeyi hedeflemenin temel amaç olması gerektiğini vurguladı. “Bu konuda eğitimimden ve siyasi tecrübelerimden dolayı asıl amacım, belediye yönetiminde ehil insanları işin başına getirdikten sonra Akşehir’e yatırımcıları getireceğiz. Tarımda Akşehir, Türkiye’nin belli şehirlerindendir. Bu potansiyeli değerlendirmek ve ileriye taşımak birincil hedeflerimiz arasındadır.” dedi. Akşehirli çiftçinin sorunlarına geç kalmış çözümleri en kısa sürede sunacaklarını belirtti.

Afşar daha sonra Akşehir Ziraat Odasını ziyaret etti. Ziyaretinde, tarımsal kalkınma konularında istişarelerde bulundu.