Title

Haberler

AFŞAR: “BOŞA GEÇİRECEK TEK GÜNÜMÜZ YOK”
  • 18/03/2024

AFŞAR: “BOŞA GEÇİRECEK TEK GÜNÜMÜZ YOK”

İyi Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar, 100 Günlük Acil Eylem Planıyla öncelik arz eden işleri hızlıca çözecek.

İyi Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar, 5 yıllık görev süresi içerisinde yapacağı hizmetlerin projelerini vatandaşlarımızla paylaşmıştı. Ancak sıradan bir Belediye Başkan Adayı olmayan Afşar, 5 yıla yayarak gerçekleştireceği projeler yanında, bir de “İlk 100 Gün Acil Eylem Planı” hazırladı.

Her açıklamasında ve ziyaretinde vizyonunu ortaya koyarak, seçmeni etkileyen Afşar, tespitleri ve vatandaşların talepleri doğrultusunda her biri titizlikle, çalışılarak hazırlanmış Acil Eylem Planı hakkında bilgiler verdi.

Afşar açıklamasında; “Gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz tüm projelerimizin finans kaynakları da dahil olmak üzere uygulamaya hazır olduğunu beyan etmiştik. Çalışmalarımızın tamamı bir plan ve program dahilindedir. Akşamdan sabaha proje uydurup- bir ara yaparız belki – demiyoruz, her bir günümüzü planlıyoruz. Bu nedenle 5 yıllık Proje Planlamamızın yanında “İlk 100 Gün Acil Eylem Planı”mızı hazırladık. Projelerimizi bir bir gerçekleştirirken, acil eylem planımızı da eş zamanlı olarak yapmaya devam edeceğiz.

• Başıboş sokak hayvanları sorununu vatandaşımızın güvenliğini önceleyerek, hayvanların yaşama hakkına saygı duyarak çözeceğiz. Kısırlaştırma ve bakım işlemlerine hız vereceğiz, saldırgan davranış sergileyen hayvanlarımızı barınağımızda misafir edeceğiz.

• En hızlı şekilde çözülmesi gereken konulardan biri olan Hastane ve Otogara ulaşım sorununu, 24 saat kesintisiz ulaşım hizmeti sunarak ortadan kaldıracağız.

• Organize Sanayi Bölgesi’nin büyük sıkıntısı olan kanalizasyon arıtma sorununun acilen çözülmesini sağlayacağız.

• Tüm su kanallarımızın ve derelerimizin acilen temizlenmesi ve ıslahının yapılması işlerini tamamlayarak, temiz şekilde akan suları tarımsal sulamaya kazandıracağız.

• Aile Sağlığı Merkezi olmayan mahallelerimize gezici sağlık hizmeti vereceğiz.

• Toplu ulaşım sorunu olan mahallelerimizde otobüs veya dolmuş hizmetleri vereceğiz, pazar günü ulaşım hizmeti olmayan mahallelere de ilave servisler ekleyeceğiz. Nasreddin Hoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin ulaşım sorununu çözeceğiz

• 5-10 Temmuz Nasreddin Hoca Şenlikleri’ni Akşehirimize yakışır halde uluslararası boyutta düzenleyeceğiz ve şehir dışından gelen satıcılara izin vermeyeceğiz.

• Çiftçi mallarının korunması hizmetlerini belediyemiz tarafından vereceğiz.

• Her mahalle muhtarlığına belediye bütçesinden pay ayıracağız.

• Pazarcı esnafımızın talepleri doğrultusunda bazı pazar yerlerimizi, belirli günlerde tuhafiyeci esnafımıza tahsis edeceğiz.

• Kapalı pazar yerlerimizin temizlik, ısı, yalıtım ve park yeri sorunlarını gidereceğiz.

• Sıra Yarenlerı, Deveboynu Yörük – Türkmen Kültür Sölenı, Turgutoğulları Toyga Alaş Şenliği gibi bölgemizdeki kültürel faaliyetlerimizi her açıdan destekleyeceğiz.

Ve bunlar Acil Eylem Planımızın sadece bir kısmı.

Daha iyi yarınlar için, yenilikçi çözümler üretmek zorundayız.” dedi.

Başarılı çalışmaların, başarılı planlamalarla ortaya çıkabileceğinin altını çizen Afşar, sıra dışı bir Başkan Adayı olarak takdir topluyor.