Title

Haberler

AFŞAR: AKŞEHİR HALKININ GÖNLÜNE DOKUNUYORUZ
  • 14/03/2024

AFŞAR: AKŞEHİR HALKININ GÖNLÜNE DOKUNUYORUZ

İyi Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı durmaksızın ilçe genelindeki vatandaşlarla bir araya geliyor

İyi Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Afşar, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kamu kurumları, STK’lar, esnaf ziyaretleri, merkez ve kırsal mahalle ziyaretleri ile ev ziyaretlerine de katılarak seçmenin nabzını elinde tutuyor.

Bulunduğu her yerde sempatik yapısıyla gönül kazanan Afşar, ismi ilk açıklanan Belediye Başkan Adayı olmasının avantajını iyi kullanmış görünüyor. Vatandaşlara açıkladığı 5 yıllık icraat planlamaları ve özgün projelerini, adaylığı açıklandıktan sonra aceleyle hazırlamak yerine, adaylığı öncesi uzun süren çalışmalarını kamuoyu ile paylaşarak vatandaşların bilgisine sunmayı başardı.

Bu süreçte parti içerisindeki uyum, birlik ve beraberlik ortamıyla güç birliğinin oluşturulması ile ilçe teşkilatı büyük bir özveriyle adaylarının yanında olduğunu her koşulda ispat ediyor. Bu büyük güç ve güven ortamında seçim çalışmalarını sürdüren Afşar ve ekibi, tüm ziyaretlerde ilgi ve nezaketle karşılanıyor, vatandaşlardan istediği destek de karşılıksız kalmıyor.

Afşar’ın proje tanıtım programından günler sonra projelerini açıklayan diğer başkan adayları projelerinin, Afşar’ın projeleriyle benzerlik gösterdiğine vatandaşlarca dikkat çekilmesi üzerine Afşar, “Diğer aday arkadaşlarımızın duyurduğu projeler arasında, bizim projelerimizle benzerlik veya esinlenmeler olduğunu gördük. Şehrimizin sorun ve eksikleri ortada, tespitlerimizin aynı olması doğal bir sonuç. Ancak uygulanabilirlik açısından her yönüyle altı doldurulmuş proje ile acele hazırlanmış projeler aynı değildir. Aday arkadaşlar, projelerimizi inceleyerek içlerine sindirmişler ki esinlenmişler. Bunun için de kendilerine teşekkür ediyorum. Allah herkesin yolunu açık etsin” dedi.

Afşar’ın bir mahalle ziyaretinde vatandaşlar tarafından dile getirilen; son günlerde bazı başkan adayların, kendi yanlarında getirip yaktıkları meşale, havai fişek gibi görsellik oluşturan malzemelerle mahalle halkının kendilerini böyle karşılıyormuş gibi algı yaratmaları ve sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunulmasının kendileri tarafından yapılmadığına dikkat çekildi. Mahalle halkından bir vatandaş, “Bizim kararımız net, ışıklı gösterilerle kimse gözümüzü boyayamaz, aklımızla oynayamaz. Oynanan tiyatroları görüyoruz, sanalla gerçeği birbirinden ayıracak iradeye sahibiz” diyerek tepki gösterdi.

Algıyla, korkuyla veya sunî bir rüzgârla vatandaşların karşısına çıkmak yerine; kendinden ve projelerinden emin, halkın ihtiyaçlarına nasıl cevap vereceğini iyi bilen Afşar, vatandaşlardan tam destek görüyor.